Logo školy

Základná škola, Obchodná 5, Sečovce

... Obchodná je príma, Obchodná je fajn, na Obchodnú dieťa daj, ...

1.jpg

Školský časopis

Časopis Dolňáčik

Pár slov o časopise Dolňáčik:

Časopis Dolňačik vznikol v roku 1997 . Vychádza ako občasník. Prináša informácie zo života školy, rozhovory žo žiakmi, učiteľmi, vlastnú tvorbu žiakov.

Z marcovéh čísla vyberáme:

Valentínske korčuľovanie

valentin 2015

13. februára 2015 sa naša škola vybrala na menší oddych od známok, skúšania a písomiek a spríjemnila si predvalentínsky piatok korčuľovaním na hokejovom štadióne v Trebišove. Každý z nás vychutnal zimu aspoň pod strechou arény. Atmosféra bola príjemná a myslím, že všetci ju si užili a dobre sa zabávali. Za tento pekný a vydarený deň vďačíme žiackemu parlamentu, ktorý vedie p. učiteľka Záhradníková. Ďakujeme!

Exkurzia do Steel Parku a výlet do Cinemaxu a Optimy v Košiciach

Kam sme sa vybrali v piatok po jarných prázdninách? Navštívili sme Steel Park v Košiciach a Cinemax v Optime. Kto? Žiaci ZŠ Obchodná od piatakov až po deviaty ročník. Ako vznikol tento nápad? Začal veľmi jednoducho. Trieda V.B pod mojím vedením mala na výber z viacerých možností - odmeny za polročné vysvedčenie (keďže žiaci mali výborné výsledky) a hlasovaním si vybrali práve túto možnosť. Čo je Steel Park? Priznám sa, že aj ja som bola prekvapená, že takéto niečo máme v Košiciach. Na internete som našla, že je to „kreatívna fabrika“, ktorú zriadil US Steel. Oslovila som aj p.učiteľky Slotovú, Ihnátovú, Ujhelyiovú a Ďurkovú, ktoré boli nápadom nadšené a pridali sa k nám a super výlet bol na svete. Časť žiakov strávila popoludnie v Cinemaxe, keďže to boli starší žiaci (8. a 9. ročník) a viac sa im pozdával tento nápad. p.učiteľky Ujhelyiová a Ďurková navštívili kino, k nim sa pridali aj žiaci z prvého stupňa, ktorí videli rozprávku Cililing. Starší žiaci si pozreli film v 3D Jupiter na vzostupe. Bolo to pre nich veľmi zábavné. O čom bol film? To sa môžete opýtať aj p.učiteľky Ujhelyovej, ktorá si vzala žiakov pod „patronát“. A aké boli dojmy z celého dňa? To posúďte sami. V Steel Parku si žiaci odskúšali rôzne atrakcie a mohli sami experimentovať. Maťa Smržíková zo VI. C bola nadšená levitujúcim vláčikom (a nielen ona), taktiež ich fascinoval tekutý dusík, ktorý sa po vyliatí na zem úplne vyparil a zem ostala suchá. Žiaci si mohli zmerať silu rúk pomocou prístroja a zahrať futbal s joystickom a golfovou loptičkou. „Spočiatku bolo náročné ovládať joystick, no usilovným cvičením to nakoniec išlo ako po masle“, uviedla Maťa. A na záver obľúbené nákupy v OC Optima (bez toho by nebol výlet výletom). Mnohí si šetrili už vopred (akcia vznikla v januári), aby sebe aj rodičom kúpili niečo pekné. Veď povedzte sami, nie je niekedy lepšie pre deti ísť s kamarátkou, ktorá vie poradiť a užiť si kopec srandy? „Kúpili sme si rovnaké okuliare len inej farby, kamarátke som ich dala ako darček. Po návrate domov som rozprávala rodičom ako bolo na výlete v Steel Parku a Optime“, spomína žiačka 6.C triedy. Starší žiaci si kúpili pekné veci, ale neminuli všetky peniažky, pretože si už vedia čo je pre nich potrebné. V každom prípade výlet obohatil aj nás pedagógov a môžeme len odporúčať „kreatívnu fabriku“ ako pútavú atrakciu v Košiciach, ktorá zaujme nielen žiakov základnej školy, ale aj starších. Každý si tam nájde to svoje. Žiaci odchádzali domov plní dojmov a zážitkov, a to je pre nás najväčší úspech.
Spracovala Mgr. Marianna Novýkmecová

Časopis Dolňáčik v elektronickej podobe

Internetová žiacka knižka TOPlist